IUNG
Strona główna
Start projektu “AgroFossilFree”: Strategie i technologie na rzecz europejskiego rolnictwa bezemisyjnego Drukuj Email

“AgroFossilFree”: Strategie i technologie na rzecz europejskiego rolnictwa bezemisyjnego.

1 października 2020 roku ruszył projekt AgroFossilFree, koordynowany przez Centru Badań i Technologii –Hellas (CERTH), realizowany wspólnie z 15 partnerami z 9 krajów UE (IR, NL, DE, DK, PL, ES, IT, BE, EL), mający na celu utworzenie ram do współpracy interesariuszy i umożliwienia im oceny i promowania Technologii i strategii wolnych od paliw koplanych (FEFTS) w rolnictwie UE. Projekt AgroFossilFree przyczyni sie do budowy Strategii UE (np. Europejski Zielony Ład czy Strategia od Pola do Stołu) poprzez działania na rzecz zmniejszania wykorzystania paliw kopalnych we wszystkich procesach rolniczych od kołyski do bramy”, jednocześnie utrzymując wysoki plon i jakość produktów końcowych. Pomoże to także zamknąć lukę pomiędzy dostępnymi technologiami i strategiami wolnymi od paliw kopalnych a praktykami rolniczymi stosowanymi w UE, dzięki promowaniu efektywnej wymiany nowatorskich pomysłów i informacji pomiędzy środowiskami nauki, przemysłu i rolnictwa.

Projekt AgroFossilFree otrzymał finansowanie z UE w ramach programu ramowego Horyzont 2020.

Identyfikator umowy: 101000496

Koordynator projektu AgroFossilFree: Thanos Balafoutis ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

Koordynator z ramienia IUNG-PIB: Magdalena Borzęcka ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

HORYZONT 2020

................................
Dodany    30.10.2020

Liczba odwiedzin :3325