IUNG
Strona główna
Spotkanie dla partnerów AKIS – jednostek doradztwa rolniczego i instytutów badawczych Email

17.09.20 W dniach 14-15 września 2020 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało spotkanie dla partnerów AKIS (Agricultural Knowledge and Innovation System)

– jednostek doradztwa rolniczego i instytutów badawczych, które miało miejsce w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Celem spotkania było wzmocnienie współpracy pomiędzy głównymi partnerami systemu AKIS i poprawa transferu innowacyjnych rozwiązań potrzebnych dla rozwoju wsi i rolnictwa oraz wypracowanie propozycji ukierunkowanych na wsparcie realizacji zadań doradztwa rolniczego.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób: przedstawiciele MRiRW, instytutów badawczych, jednostek doradztwa rolniczego oraz KOWR. Z naszego Instytutu w spotkaniu brali udział: prof. dr hab. Stefan Martyniuk, prof. dr hab. Mariola Staniak, dr hab. Krzysztof Jończyk i mgr Beata Bartosiewicz.

W trakcie spotkania odbyły się również warsztaty dotyczące zintegrowanej platformy doradztwa oraz tzw. „spotkania stolikowe”, podczas których podjęto próbę zawiązania grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca” PROW 2014-2020. Odbyła się również dyskusja na temat organizacji Krajowych Dni Pola w 2021 r. i kolejnych latach. W dniu 15 września spotkanie połączone było z Dniem Kukurydzy i Soi oraz konferencją poświęconą tematyce hodowli i uprawy tych roślin. Bezpośrednio po konferencji uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi odmianami kukurydzy i soi oraz metodami uproszczonej uprawy roli.

/MS, KJ/

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy