IUNG
Strona główna
Dzień Ziemniaka na polach doświadczalnych LODR w Pożogu II

17.09.2020 W dniu 13 września 2020 r. odbył się w LODR w Pożogu „Dzień Ziemniaka”, w którym obok takich firm jak: Agrico Polska sp. z o.o., Hodowla Ziemniaka Zamarte sp. z o.o., Pomorskomazurska Hodowla Ziemniaka sp. z o.o., Solana Polska sp. z o.o.,Europlant Polska sp. z o.o., jako wystawca uczestniczył również IUNG-PIB.

Wydarzenie składało się z panelu z wykładami dotyczącymi ochrony ziemniaka prowadzonymi przez pracowników WIORIN i zagospodarowania produktu jakim jest bulwa ziemniaczana i skrobia przez wykładowców COBORU i Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Po nich odbył się pokaz pracy kombajnu jednorzędowego do zbioru ziemniaków firmy Akpil, pługa dłutowego firmy INAGROL oraz wykorzystania drona do celów rolniczych firmy Actra. Zaprezentowano również wiele nowych odmian ziemniaków.

Pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw przedstawili ofertę wydawniczą, przeznaczoną dla praktyki rolniczej. Podczas święta ziemniaka prowadzili doradztwo, głównie z zakresu wapnowania gleb i uprawy roślin poplonowych.

/GHK, KM/