IUNG
Strona główna

Aktualności...

Medal Instytutu Agronomicznego w Marymoncie dla prof.Kukuły Drukuj Email

Dnia 30 września 2010 r. podczas inauguracji roku akademickiego 2010/2011 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wręczono medale Instytutu Agronomicznego w Marymoncie. Wśród 3 osób wyróżnionych tym Medalem, przyznawanym przez Kapitułę, znalazł się długoletni Dyrektor IUNG-PIB w Puławach prof. dr hab. Seweryn Kukuła.

......................................
Dodano 18.10.2010
Więcej…
 
Nominacja profesorska dla pracownika naukowego IUNG PIB Drukuj Email

W dniu 27 września 2010 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył nominację profesorską prof. dr hab. Teresie Zofii Doroszewskiej.

Akt nadania tytułu naukowego profesora został podpisany 26 lutego 2010 r. przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

......................................
Dodano 08.10.2010
Więcej…
 
Prof.dr hab. Wiesław Oleszek nowym dyrektorem IUNG PIB Drukuj Email

Z dniem 2.10.2010 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – dr Marek Sawicki powołał na dyrektora Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa
– Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach – prof. dr hab. Wiesława Oleszka.

Nominację nowemu dyrektorowi wręczył w dniu 01.10.2010 r. Podsekretarz Stanu w MRiRW p. Tadeusz Nalewajk.
Wręczenie nominacji odbyło się podczas pożegnania ustępującego dyrektora – prof. dr hab. Seweryna Kukuły. W spotkaniu uczestniczyli kierownicy wszystkich jednostek organizacyjnych IUNG-PIB oraz przedstawiciele emerytowanych pracowników.

......................................
Dodano 04.10.2010
Więcej…
 
Odznaki „Zasłużony dla województwa lubelskiego” dla pracowników IUNG PIB Drukuj
Podczas spotkania z okazji wręczenia nominacji nowemu dyrektorowi i pożegnaniu ustępującego dyrektora – prof. dr hab. Seweryna Kukuły członek Zarządu Województwa Lubelskiego – Marek Flasiński wręczył odznakę honorową „Zasłużony dla województwa lubelskiego” – prof. dr hab. Sewerynowi Kukule, prof. dr hab. Stanisławowi Krasowiczowi, dr Mariuszowi Zarychcie.
......................................
Dodano 04.10.2010
 
VII Lubelski Festiwal Nauki Drukuj Email

W dniach 18-24 września 2010 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach miał zaszczyt uczestniczyć po raz kolejny w organizowanym na terenie naszego województwa VII Lubelskim Festiwalu Nauki, odbywającym się w tym roku pod hasłem „Nauka przygodą życia”. Koordynatorem projektów i przedsięwzięć festiwalowych odbywających się w naszym instytucie był dr inż. Mariusz Zarychta.

W ramach projektu pracownicy IUNG-PIB w Puławach przygotowali dla odwiedzających nas gości szesnaście prezentacji, które poruszały rozległą panoramę problemów i zagadnień związanych z szeroko rozumianym rolnictwem, ale nie tylko, bo również znalazły się wykłady o charakterze interdyscyplinarnym, nawiązujące do takich dziedzin, jak biologia, chemia, farmacja, weterynaria, ochrona środowiska, nauki o Ziemi, a nawet ekonomia. Największym zainteresowaniem, podobnie jak przed rokiem, cieszyła się prezentacja zatytułowana „Działalność jednej z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce”, połączona ze zwiedzaniem stacji i pokazem działania urządzeń meteorologicznych, której autorem był dr Andrzej Doroszewski.

......................................
Dodano 03.10.2010
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 154 z 160