IUNG
Strona główna

Aktualności...

IUNG PIB na targach AGROTECH, LAS-EXPO 2011 Drukuj Email

15.03.11 W dniach 10-13 marca 2011 r. w Kielcach odbyła się XVI Konferencja Naukowo-Techniczna nt. „Nowe technologie w rolnictwie zrównoważonym” rokrocznie organizowana przez Wirtualny Instytut Rolnictwa Zrównoważonego (WIRZ), członkiem którego jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - PIB w Puławach oraz targi AGROTECH, LAS-EXPO 2011.

      W konferencji uczestniczyło czterech pracowników IUNG-PIB. Dyrektor prof. dr hab. Wiesław Oleszek wygłosił referat mówiący o możliwościach wykorzystania wtórnych metabolitów roślinnych w rolnictwie, natomiast dr Jerzy Kopiński omówił wpływ zmian organizacyjnych w rolnictwie na gospodarkę glebową i materię organiczną. Oprócz prezentacji referatów odbyła się także sesja posterowa, na której pracownicy naukowi Instytutu zaprezentowali swój poster dotyczący plonowania i cech biometrycznych wybranych gatunków miskanta - dr Mariusz Matyka i prof. dr hab. Jan Kuś.

Więcej…
 
IUNG PIB to także RZD i SD Drukuj Email

08.03.11 Integralnymi częściami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach są Rolnicze Zakłady Doświadczalne (RZD) i Stacje Doświadczalne (SD), położone w różnych regionach Polski. Charakteryzują się one wyraźną specjalizacją badawczą, wdrożeniową i produkcyjną. Stosują też nowe rozwiązania organizacyjne i technologiczne, nawiązujące do problemów istotnych z punktu widzenia praktyki produkcyjnej. RZD w Werbkowicach stosuje nowatorskie rozwiązania w zakresie organizacji gospodarki paszowej i produkcji mleka. SD w Osinach prowadzi m.in. badania nad porównaniem różnych systemów gospodarowania w rolnictwie oraz oceną produkcyjności roślin energetycznych. RZD Kępa prowadzi badania nad uprawą tytoniu i chmielu.
        Adresy i dane kontaktowe są podane na stronie Instytutu w pozycji „Zakłady i stacje doświadczalne”. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania jednostek IUNG-PIB i poszukiwania płaszczyzn współpracy.

 
IUNG-PIB na Targach "Polagra" Drukuj Email

16.02.11 Nieprzerwanie od ponad 25 lat Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB uczestniczy w Targach „Polagra” w Poznaniu, które w tym roku odbywały się w dniach 10-13 lutego.

Poznańskim Targom patronował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Ta cykliczna, specjalistyczna wystawa rolnicza zawsze przyciąga dużą liczbę zwiedzających. Na tegorocznych Targach „Polagra - Farma” wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę produktów i urządzeń: maszyn rolniczych, ciągników, kombajnów zbożowych itp. Towarzyszyła im także wystawa zwierząt hodowlanych, a tematem wiodącym była bioenergia.

Więcej…
 
Konferencja dotycząca kształtowania żyzności gleb Drukuj Email

10.02.11 W dniu 9 lutego 2011 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja poświęcona problemom kształtowania żyzności gleb. Była ona kontynuacją panelu „Czy Polsce zagraża spadek żyzności gleb?”, który odbył się 2 miesiące wcześniej. Podczas tego panelu prezentowane było stanowisko nauki, poparte wynikami badań i analiz.

W czasie konferencji zaprezentowano 14 referatów dotyczących głównie opinii oraz poglądów rolników i przedsiębiorców rolnych na temat wykorzystania pożytecznych mikroorganizmów i biostymulatorów w rolnictwie. Opinie te były popierane wynikami  uzyskanymi w praktyce, w konkretnych gospodarstwach.

Więcej…
 
Współpraca ze szkołami rolniczymi Drukuj Email

10.02.11 Realizując zalecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi IUNG-PIB w Puławach podpisał porozumienia o współpracy ze szkołami rolniczymi podległymi MRiRW. Współpraca ta ma być ważną formą transferu wyników badań Instytutu do praktyki rolniczej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnie >>

Strona 150 z 160