IUNG
Strona główna

Aktualności...

Komunikat nr 3 dotyczyczący suszy rolniczej. Email

5.06.20 IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą.

Więcej…
 
Nagroda Naukowa Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów dla mgr Karoliny Furtak Email

28.05.20 Mamy przyjemność poinformować, że mgr Karolina Furtak (Zakład Mikrobiologii Rolniczej) otrzymała Nagrodę Naukową Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów (PTM) im. Prof. Edmunda Mikulaszka I stopnia.

Więcej…
 
Informacja o stanie upraw w Rolniczych Zakładach Doświadczalnych IUNG-PIB Email

07.05.20 Warunki pogodowe w ostatnim okresie czasu były niesprzyjające dla rolnictwa. Jesienne zasiewy zbóż w niektórych RZD, a szczególnie gospodarujących na gleby lekkich były dotknięte przez ograniczenia ich wilgotności. Zima była łagodna co sprzyjało rozwojowi ozimin wysianych po przedplonach późno schodzących z pola. Zarówno zima jak i wiosna tego roku pod względem ilości opadów jest bardzo niekorzystna dla roślin.

Więcej…
 
Dynamika zmian stosunków wodnych w glebie Email

07.05.20 Zmiany klimatyczne nasilające się w ostatnich latach prowadzą do niekorzystnych zmian stosunków wodnych w glebie. W ramach Monitoringu Suszy Rolniczej Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach monitoruje wilgotność gleb w referencyjnych gospodarstwach w kraju

Więcej…
 
Nominacja do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 - mgr Małgorzata Martyna Woźniak Email

24.04.2020 Z przyjemnością informujemy, że mgr Małgorzata Martyna Woźniak
(Zakład Mikrobiologii Rolniczej) uzyskała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 kategorii: Naukowiec przyszłości za realizację projektu „Wpływ szybko rosnących drzew Paulownia Clon In Vitro 112 (P.elongata x P. fortunei) na właściwości mikrobiologiczne i fizyko -chemiczne gleb w warunkach Polski”(PRELUDIUM 2016/23/N/NZ9/02157), finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Opiekunem naukowym projektu jest prof. dr hab. Magdalena Frąc (Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, Lublin).

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 160