IUNG
Strona główna

Aktualności...

5 grudnia - Światowy Dzień Gleby. Email

3.12.20

Obchody Światowego Dnia Gleby stanowią ważną datę w kalendarzu wydarzeń związanych z tematyką ochrony środowiska glebowego w skali globalnej. Hasłem tegorocznej kampanii na rzecz gleb jest „Utrzymaj glebę żywą, chroń bioróżnorodność gleby” i ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców kuli ziemskiej w zakresie utrzymania zdrowych ekosystemów i dobrobytu ludzi poprzez racjonalne wykorzystanie zasobów glebowych, w tym zachowania różnorodności biologicznej gleb.

Więcej…
 
Przystąpienie IUNG-PIB do WASAG. Email

23.11.20

W dniu 12 listopada 2020 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach został przyjęty do inicjatywy Global Framework on Water Scarcity in Agriculture (WASAG), powołanej przez FAO. IUNG-PIB dołączył niniejszym do grona ścisłej światowej czołówki podmiotów zajmujących się rolnictwem w warunkach niedoborów wody. W stosunku do tej inicjatywy spodziewamy się z jednej strony wiele nauczyć od partnerów o znacznie większym doświadczeniu w gospodarowaniu wodą w rolnictwie, a z drugiej strony zamierzamy również wesprzeć WASAG własnym doświadczeniem w osiągnieciu Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju  2030 (Global Sustainable Development Goals), wyznaczonych przez ONZ we wrześniu 2015 roku.

Więcej…
 
Fundusz Gwarancji Rolnych

18.11.2020 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego realizuje kampanię informacyjną promującą Fundusz Gwarancji Rolnych.
Fundusz Gwarancji Rolnych to pomoc skierowana do mikro, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w sektorze rolnym i przetwórstwie
rolno-spożywczym.

Więcej…
 
Informacja za miesiąc październik z Rolniczych Zakładów Doświadczalnych IUNG-PIB Email

11.11.20 W miesiącu październiku występujące w całym kraju opady deszczu znacząco zmniejszyły deficyt wody w glebie. Ponadto dzięki temu możliwe było przeprowadzenie zabiegów agrotechnicznych związanych z uprawą oraz siewem zbóż ozimych. Natomiast warunki pogodowe nie sprzyjały zbiorom zielonki na paszę oraz upraw późno schodzących z pola takich jak chmiel, buraki cukrowe oraz zbiór owoców w sadach.

Więcej…
 
Nagroda Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju Email

02.11.2020 Mamy przyjemność poinformować, że pracownik Instytutu, magister inżynier Sylwia Siebielec otrzymała kolejną nagrodę za realizację projektu Narodowego Centrum Nauki pt.: „Rola mikroorganizmów w zasiedlaniu składowisk odpadów pohutniczych przez rośliny oraz ich wpływ na biodostępność pierwiastków śladowych”: Odznaczenie „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju” .

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 160